Hrana najčešće nema ulogu da nahrani telo, nego – dušu. Na tom mestu se i rešava. Svaki kilogram viška ili manjka, i hrana koju biramo uvek odražava neki disbalans UNUTAR NAS: emotivni, fizički, psihološki… Može on biti prisutan u nekoj životnoj fazi ili biti naša dugoročna realnost, međutim istina se uvek vidi na vrhu naše viljuške.